Kategorie

Chat

nikdo nic nepíše
:

Anketa

Znáte Michaela J.Foxe? :)

 

Článek

Článek o životě michaela....

21.08.2011 22:36 - Amy♥ - Vše o michaelovi...:) - komentáře (0)

Na internetu jsem našla článek o MJF =)

Tak budu ráda když si to alespon někdo přečte ;)

Právě oslavil 50.narozeniny ale pro svět zůstává navždy mladý.Skoro jakoby umřel ve dvaceti.Vlastně to tak téměř je protože herce Michael J.Fox vypadal jako teenager i době kdy ho potkala nemoc která znamená pomalé odcházení ze světa.
Michael J.Fox vlastně připomíná svojí nejslavnější postavu,chlapce jménem Marty McFly z trilogi návrat do budoucnosti.
I on je vězněm času,pořád vypadá chlapecky především v našich přectavách protože víme že existuje ale už ho moc nevidíme.
Je krutě parodoxní,že nemoc staré generace dohnala zdrovna herce který byl hollywoodskyým ztělesněním mladisvosti a energie.Ted je to samozřejmě jinak.Když někdy veze svojí nejmladší dceru do školy musí kvůli tomu vstávat v šest..musí si vzít všechny předepsané léky podle pořadí a čekat až začnou působit právě čas kolem půl osmé kdy vyrážejí z domu.
"nechci jí dělat ostudu,nechci aby se musela za mě stydět"prohlásil Michael J.Fox.
Může za to seriál z roku 1976?
Je tady ještě jeden krutý paradox..Možná za tenhle jeho krutý konec filmové kariéry může právě film.
Možná tak zaplatil za svou úžasnou ale krátkou kariéru.
Parkinsona může mít totiž na svědomí hned jeho první úspěšná role v seriálu Leo and Me.Bylo to v roce 1976 a jeho dětská tvářička mu vyhrála roli desetiletého chlapce,přestože mu bylo patnáct.
Po letech se ukázalo že čtyři lidi kteří byly u natáčení mají parkinsona.
To je scela nadprůměrné množství,které se vymyká jakékoliv pravděpodobnosti protože statisticky onemocní touto chorobou jeden američan z deseti tisíc.
Možná se tehdy lidé ze štábu dostaly do styku z nějakou toxickou látkou,možná prodělali zvláštní druh chřipky.
Kdo ví,dneska se už pravdu nedozvědí přestože se to v roce 2002 oprvadu skoumalo.
Třetím paradoxem je,že Michael J.Fox onemocněl právě když hrál lékaře.Byla to jeho slavná role ve filmu Doktor Hollywood a při jeho natáčení najednou zjistil že se mu chvěje malíček.Nechápal proč.Lékaři mu řekli at si nedělá starosti že jde jen o hereckou tému.Ale nešlo.
Newyorští specialisté mu po testech řekli krutou pravdu.Byl rok 1991 a on měl to nejlepší teprve před sebou.Bylo mu třicet.Právě se chystal na Newyorský maraton,Jenže měl Parkinsona.fghghgfgfg
Chtěl být hokejistou
Do té doby šlo všechno jako na drátku.Nádherná kariéra.Chlapec z kanadského Vancouveru chtěl být bud hokejistou nebo nebo rockovým kytaristou,Klasické dětství:Maminka účetní tatínek policista.
Na hokej byl Michael příliš drobný,měří 164cm,s kytarou mu to šlo,ale pak se rozhodl stát se hercem.
Sotva odmaturoval sbalil se a odjel do ameriky aby dobyl hollywood.Směšná víra,ale jednomu ze sta tisíc a to živý legendu.Michael Andrew Fox,nebot setak správně jmenuje,byl tím jedním ze sta tisíc.
Protože neměl rád jméno Andrew oběvoval se v titulcích bez něj,Když se chtěl zapsat do hereckého rejstříku ukázalo se,že už jeden Michael Fox existuje.Tak si přidal ještě jedno písmeno J.protože znělo líp než A jako Andrew.A taky to byla poklona jeho oblíbenému herci jménem Michael J.Pollard.
Živtoní průlom ho málem minul aniž o tom věděl.Hrával v televizních seriálech a režiséři Steven Spielberg a Robert Zemeckis si ho vyhlédly,aby ho obsadily do hlavní role ve filmu návrat do budoucnosti.Zdál se jim jako stvořený na roly Martyho McFlye.
Nezavolaly přímo jemu ale režiserovi televizního seriálu rodiná pouta(Family ties)Kde hrál Michael hlavní roli.Ten před ním nabítku zamlčel,protože nechtěl přijít o hlavní postavu.Když se nic nedělo Zemeckis dokonce začal točit z jiným ale protože se mu v roli nelíbil všechno hodily do koše a zavolal přímo Foxovi.
A pak to jelo.Od deseti do večeře točil pro televizi a pak do dvou do noci dělal Martyho McFlye pro film.
V dábelském tempu jel dva měsíce.Vyplatilo se to,protože se z návratu do budoucnosti stal trhák a z Foxe byl slavný herec.
Jeho doménou byla komedie,ale například ve fillmu oběti války(vietnam,jak jinak)ukázal že umí i charakterní role.
A pak přišel doktor hollywood a třesnoucí se malíček.
Musel jsemt o přijmout" řekl nedávno v rozhovoru pro týdeník newsweek."neměl jsem volbu jestli chci nebo nechci parkinosona"Jedninná volba byla jak na něj budu reagovat.
Hrál dál,a to že je nemocný řekl jen své ženě tracy pollanové,se kterou se oženil v roce 1988.
A pár přátelům.Věděl že ještě tak pět let nikdo nic nepozná.
V roce 1998 když už to nešlo dál skrývat to řekl při natáčení kolegům.A tayk podstoupil těžkou operaci mozku.
jeho život se změnil.
Musím vysvětlit co znamená fenomén "vypnout-zapnout" který používám napsal Fox při ve své knize "Štastný muž",
kde popisuje svůj život.Poloha zapnout přichází v čase kdy léky říkají mozku všechno co chce slyšet.Jsem relativně uvoleněný a pohyblivý,má mysl je jasná a pohyby mám pod kontrolou jen věci jasný odborník může poznat že mám parkinsonovu chorobu.
Když jsem "vypnutý" nemoc mě scela ovládá,někdy přijdou záblesky tělesných funkcí i v té době.
V těch nejhorších chvílých zažívám všechny klasické příznaky parkinsona naplno:ztuhnutí,chvění,neschopnost držet rovnováhu.
proměnu mezi těmito dvěma poly prý prochází třikrát až čtyřikrát denně.Parkinson ze mě dělá vězně mého vlastního těla.
Fox se chová stejně jako jeho postavy ve filmech.
Je zarytý bojovník.Do chlapce z jeho obličejem by jste to neřekly.ale je zarytý a nezničitelný.
Žije se svojí nemocí a s rodinou.Což jsou kormě manželky čtyři děti.
A taky s vědomím, že je asi nejznámější pacientem s Parkinsonovou nemocí na světě.Založil nadaci na výzkum téhle choroby která patří k nejvýznamnějším nevládním organizacím Ameriky.Částka, kterou se jí podařilo nashromáždit se už blíží k sumě 200 milionů.Pořád se snaží žít jako dřív Občas i hraje. Před časem měl roli v sitcomu Rescue Me. "Hraju ochrnutého člověka, ačkoliv jsem přesný opak,"prohlásil tehdy. "Nedokážu tělo přinutit, aby bylo v klidu a nehýbalo se."....

Přidej komentář

Autor:
Komentář:
Odřádkování se zachovává, HTML není povolené
Opiš kód:   Kód je nečitelný, ukaž jiný

Komentáře

Zatím žádné komentáře